Уряд запустив єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям, постраждалим внаслідок війни

17 Березня 2023

Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!

15 березня в уряді презентували новий онлайн-майданчик — Платформу допомоги врятованим.

Це перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана повна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Завдяки платформі громадяни зможуть простіше і швидше зв’язатися з потрібним сервісом. 

«Від початку повномасштабного вторгнення росії мільйони українців відчули на собі наслідки цієї жорстокої війни та потребують комплексної підтримки — соціальної, гуманітарної, правової, психологічної. Опинившись у відносній безпеці, вони відчувають себе розгубленими та часто просто не знають як і куди звернутися по фахову безоплатну допомогу. Платформа допомоги врятованим має полегшити їм доступ до перевірених сервісів та ініціатив», — зазначила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.  

Наразі на платформі зібрані всі ключові служби, що надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Крім того, на сайті є буклети та інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства та вчасно впоратися з ними. 

«На жаль, наслідки війни є безпрецедентними для українців. Час і ресурси, яких ми потребуємо для їх ліквідації, неможливо оцінити. Тому так важливо об’єднувати зусилля держави, громадянського суспільства та міжнародних організацій. Завдяки нашій злагодженій роботі з партнерами, ця місія стає реальною», — прокоментувала Урядова Уповноважена з питань гендерної політики в Україні Катерина Левченко.   

Платформа розрахована не лише на постраждалих, а також і на фахівців, які надають їм допомогу. На сайті вже розміщенні рекомендації та посібники по роботі з потерпілими згідно з найкращими міжнародними стандартами.  

«Платформа дозволить охопити соціальною підтримкою значно ширше коло людей, які постраждали внаслідок війни. Вона допоможе соціальним працівникам виявляти людей, які потребують допомоги через наслідки війни, надавати їм необхідну підтримку і правильно спрямовувати далі, щоби повною мірою забезпечити права та інтереси людей», — підкреслила Уляна Токарєва, заступниця Міністерки соціальної політики України.  

Усі ініціативи, розміщені на платформі, покликані забезпечити підтримку українцям у будь-якому куточку країни, а також за її межами. Всі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас, представлений на платформі перелік не є вичерпним, а отже, інші сервіси та організації за бажанням можуть також  до нього приєднатися. 

«Протягом тривалого часу UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та команда Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України тісно співпрацюють у підтримці сервісів, які допомагають людям у найскладніших життєвих обставинах. Платформа допомоги врятованим – це сайт, на якому зібрано контакти ключових служб підтримки для постраждалих від різних видів насильства. Платформа доповнює інші подібні ініціативи, які ми створили та продовжуємо розвивати, такі як «Аврора» та Центри допомоги врятованим. Ми впевнені, що платформа допоможе людям отримати доступ до інформації у простий і своєчасний спосіб, а також надасть практичні рекомендації, куди звертатися за допомогою», — сказав Мустафа Ельканзі, старший координатор з надзвичайних ситуацій, заступник представника UNFPA в Україні.   

Також одним із завдань Платформи допомоги врятованим є створення середовища довіри між постраждалими та надавачами послуг. Це важливо, адже комплексна фахова підтримка є першим кроком досягнення справедливості. Отримавши необхідну допомогу, постраждалі можуть бути готові звернутись до правоохоронних органів, аби в майбутньому притягнути кривдників до відповідальності. 

«Слідчі Нацполіції документують близько 95% з усього масиву воєнних злочинів. Серед десятків тисяч фактів цинічного порушення законів та звичаїв війни, є випадки сексуального насильства, яке окупанти використовують як зброю проти цивільного населення. З перших місяців війни поліцейські у складі спеціалізованих мобільних груп фіксують сексуальні злочини на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини. Ми розуміємо, що задокументувати такі злочини важко через високий рівень латентності, а, щоб уникнути ретравматизації, постраждалі потребують комплексної допомоги», — зазначила Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ України. 

«Бути поруч і надавати громадянам надійну, всебічну підтримку —  головна мета медичної системи і всіх наших медиків. Ми адаптували роботу під виклики воєнного часу, запити суспільства, зорієнтувавши функціонування усіх наших закладів, щоби надати медичну й психологічну допомогу кожному та кожній, хто зазнав тортур і насильства. Нашу роботу ми координуємо з іншими міністерствами, громадськими організаціями і міжнародними партнерами задля максимально швидкої і ефективної реакції на нові виклики, які в умовах війни виникають щодня. Наша задача і відповідальність допомогти українцям зберегти і зміцнити свій психологічний ресурс. Відновимо людину – людина відновить все», — зауважила Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я України. 

В майбутньому онлайн-майданчик буде масштабуватися та удосконалюватися. У найближчих планах — додаткові розділи із сервісами, що працюють для розвитку та освіти дітей.  Платформа також надаватиме доступ до ініціатив, які допомагають українцям/кам знайти нову роботу, перекваліфікуватись та підвищити свій економічний потенціал. 

Крім того, платформа повинна стати ключовим майданчиком для інформування громадян, ЗМІ щодо наявних або нових ініціатив, проєктів в межах реагування держави на випадки насильства під час війни. 

Довідково: Платформа допомоги врятованим створена за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Платформа допомоги врятованим розташована за вебадресою www.help-platform.in.ua 

За інформацією Мінсоцполітики

Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!



Зворотній зв'язок

Інші новини