Відповідні зміни в Класифікаторі професій стосуються, зокрема ІТ, охорони здоров’я, соціальної та фінансової сфер.
Для прикладу, 29 нових професійних назв робіт тепер є в ІТ-сфері: «Адміністратор веб-ресурсів», «Аналітик мобільних додатків», «Інженер зі штучного інтелекту», «Розробник штучного інтелекту» тощо.
Окрім ціього, до Класифікатора професій внесено ряд позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема: «Протезист-ортезист», «Оператор Служби 112», «Інструктор з просторового орієнтування та мобільності», «Фахівець з розмінування» тощо.
Одночасно з Класифікатора професій були вилучені 9 застарілих назв професій, наприклад, “Програміст прикладний”, “Програміст системний”, “Інженер із застосування комп’ютерів”, “Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа”.
На сьогодні у Класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
Більше про зміни: https://cutt.ly/bwXu7zMH