Верховна Рада відмовилася переглядати систему оподаткування у 2023 році.
До кінця війни податкова система України, швидше за все, залишиться незмінною. Винятком стане скасування єдиного пільгового податку 2%.
За словами урядовців, українська податкова система прагнутиме до європейської моделі оподаткування. При цьому серед поточних проблем – збільшення тіньових виробництв із приходом війни. Це один із найбільших викликів, вважають чиновники.
До речі, про податки у сусідів.
Податок на прибуток в Україні становить 18%. Для прикладу у Польщі ставка цього податку 19%, а для малого бізнесу (наш аналог ФОП) – 9%; в Словаччині – 21% і 15% для мікробізнесу; в Угорщині -9%; в Румунії – 16%, а для мікробізнесу – 1%-3%; в Молдові – 12%; а в Туреччині – 20%.
Податок на репатріацію прибутків (або податок на дивіденди) в Україні – 15%; в Польщі – 19%; в Словаччині – 35%, але 0%-7% для дивідендів юросіб та фізосіб із країн, з якими підписано податкові угоди; Угорщина – 0% для дивідендів іноземних компаній, 15% для фізосіб нерезидентів; Румунія – 8%; Молдова – 6%; Туреччина – 10%.
Ставка ПДВ в Україні, Словаччині та Молдові – 20%; в Польщі – 23%; Угорщині – 27%; Румунії – 19%; Туреччині – 18%.
Як бачимо в Україні не найвищі податки порівняно з сусідами, але є куди працювати в сторону зменшення податку на прибуток наприклад.
Рейтинг складено Forbes
Про Бізнес