Клуб оборонної стрільби «ЛЮТІ ЇЖАКИ» – про зброю і самозахист у повсякденному житті

24 Січня 2022

Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!

Правильне і безпечне поводження зі зброєю цивільних людей, оборонна стрільба з метою самозахисту, тренування – про це розмовляємо з Костянтином Басараб,  керівником ГО “Клуб оборонної стрільби “ЛЮТІ ЇЖАКИ”, ГО “Тернопільська обласна федерація прикладних стрілецьких видів спорту” ,

  • Про клуб – як давно створений, ким і звідкиз`явиласятакаідея?
  • Ідея створення клубу виникла давно. Оскільки я – колишній військовослужбовець, то зброя і все, що з нею пов’язано,  для мене близьке і цікаве. За порадою мого товариша Володимира Луцишина – «роби те, що вмієш!», вирішив спробувати навчати цивільних людей поводженню зі зброєю з метою самозахисту. З початку ми проводили теоретичні вишколи для молоді на базі ГО «Шураві та побратими». Влітку 2013 року ми вперше отримали змогу провестипрактичне заняття зі стрільбою в тиру 44-ої бригади. Вже в листопаді 2014року була створенаГромадська Організація «Клуб оборонної стрільби «Люті Їжаки». Символом клубу був обраний їжак, як традиційний символ самозахисту- ми маємо зброю, тренуємося і можемо її застосувати при крайній потребі, а «люті» – це натяк на те, що ми рішуче налаштовані, якщо посягати нанаше життя і життя близьких.
  • Яке завдання, місія клубу
  • Місія клубу – це формування культури поводження зі зброєю цивільними громадянами.

Багато людей, які купують зброю, не є мисливцями, і оборона стрільба має свої особливості, ми поставили собі за мету – організацію і проведення тренувань з дотриманням усіх вимог чинного законодавства, а також максимальним дотриманням техніки безпеки.

Завдання, які ми ставимо перед собою – навчання правильному і безпечному поводженню зі зброєю з можливістю отримання практичних навиків,а такождати змогу людям, які не мають зброї,  але мають намір її придбати, зрозуміти, що таке зброя, і чи вона справді їм потрібна. Також ми консультуємо з питань вибору і купівлі зброї, умов її зберігання, тюнінгу і догляду за нею, організовуємо і проводимо змагання.

Ви ж розумієте, що недостатньо купити зброю, покласти її у сейф і «нехай буде», тому що без вміння нею швидко скористатися, щоб захистити себе з одного боку, а з іншого – не наробити біди, потрібно з цією зброєю тренуватися і чітко усвідомлювати, що робити і які наслідки можливі.

  • Як і де проходять тренування?
  • Зараз в нас є можливість кожної суботи проводити тренування на військовому полігоні 44 бригади в с.Біла. За що хочу висловити подяку командуваню бригади, а особливо полковнику Баранову С.М. за розуміння і підтримку.

Тренування відбуваються наступним чином:

-інструктаж з техніки безпеки,

-короткий огляд зброї і боєприпасів до неї,

-інформуємо про завдання для конкретного тренування з врахуванням рівня володіння зброї стрільця чи групи,

-практичне заняття,

-підбиття підсумків.

  • Хто приходить до вас на тренування? Чи є обмеження?
  • Нашими клієнтами є як чоловіки, так і жінки, в нас немає жодної упередженості щодо гендерних ролей. Якщо говорити узагальнено, то тренування відвідують люди, які є власниками зброї, або ті, хто має намір її придбати, оскільки ми можемо надати зброю в оренду для тренування.

Вікова категорія від 18 років, підлітки з 14 років – в присутності батьків, за умови що батьки- власники зброї.

  • З якою зброєю працюєте?

– На тренуваннях працюємо зі всією зброєю, яку мають стрільці. Клуб для тренування може надати змогу ознайомитися з наступними видами зброї:                         

– пристрій для відстрілу еластичної кулі (пістолет травматичної дії) ;

– рушниця 12 калібру;

– малокаліберна гвинтівка;

–  карабін 7,62 на базі АК.

– Що потрібно мати для тренувань?

– На тренуванні обов’язково (наголошую!) при собі повинен бути дозвіл на зберігання і носіння зброї для власників зброї, а також зброя і боєприпаси, захист для очей (окуляри), захист слуху (навушники, беруші), спорядження (підсумки, патронташ, бандол’єра, розгрузка- все те,де розміщуються боєприпаси  для тренування) , ремінь для зброї , чохол кобуру, одяг та взуття по погоді, оскільки працюємо навідкритому полігоні.

Громадяни, які не мають власної зброї, повинні мати довідку про стан здоров’я або права на  керування  автомобілем, паспорт, одяг та взуття для занять на вулиці. Усе інше ми надаємо.

  • Які навички можна отримати
  • На заняттях в нашому клубі стрільці навчаються безпечному поводженню зі зброєю – що і як можна робити, що ні; отримують знання про будову зброї і роботу,а  також про методи догляду та обслуговування зброї;  набувають первинних навичок та вдосконалюють вже існуючі навики в стрільбі, приміром, пристрілка, вивірка, стрільба в русі, з різних положень під стресом; отримують знання по долікарській допомозі, розглядаємо правові питання щодо зброї та її застосуванню.
  • Ваші плани щодо розвитку клубу, можливо, мрії?
  • Дуже хотів би створити в нашій області цивільне стрільбище, за прикладом Києва і Дніпра, де б могли займатися усі власники зброї,  в тому числі мисливці і спортсмени, а ще –  дитячу школу стрільби, що б дало змогу дітям пояснити усю серйозність зброї, що це не іграшка і вона потребує знань і вмінь.

Щодо планів, хочемо провести змагання з прикладної стрільби.

Реєстрація на тренування за телефоном: (096) 879 77 32 Костянтин

Спілкувалася Наталія Янусь

Фото – з архіву клубу.

Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!



Зворотній зв'язок

Інші новини