“Сімейна виноробня Fathers Wine народилася із великої мрії мого батька”, – співвласниця сімейної виноробні Оксана Буячок

07 Березня 2023

Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!

Сьогодні перспективи крафтового вина в Україні – дуже потужні і ми працюємо над розвитком великого виноробного майбутнього нашої країни.

Ciмейна виноробня Fathers Wine народилася з великої мрiï мого батька – знаного на Тернопільщинi пiдприємця, патріота та доброчинця Володимира Буячка. Тато завжди любив опановувати якусь цікаву й неординарну справу, не боявся бути початківцем у новій сфері. За характером він був першопроходцем і йому подобалося досягати успіху там, де боялися випробовувати свої сили інші. Так трапилося і з виноробством. Батько взявся до виготовлення вина, бо понад десять років
тому у нашому рідному Гусятинi практично неможливо було придбати сухе вино. Тато захотів виправити цю ситуацiю. Ідею йому підкинув добрий друг з дитинства. Вiн, до слова, зараз працює енологом, тобто фахiвцем у галузі виноробства. Після розмов iз товаришем батько захопився, йому стало цікаво, чи можемо ми в себе, на малій Батьківщині, реалізувати процес виготовлення вина – від вирощування винограду до розливу продукції у пляшки. Впродовж 2009-2010 років батько заклав неподалік дому експериментальний виноградник. Пригадую, висаджували дуже багато сортів, мабуть, із пів сотні рiзних. Там були і технiчнi сорти, що йдуть на виробництво вина, i столовi. Адже тоді в нас не було розуміння, котрі з них зможуть дати урожай на Тернопільщині. Як правило, висаджували популярні сорти. Водночас, із технічних у нас не було жодного масового сорту, як-от Шердоне, Рислінг і Каберне. Оскільки наш регіон кліматично нетиповий для виноробства, бiльше звертали увагу на певнi автохтонні сорти винограду, наприклад, Дублянський. Окрім цього, орієнтувалися на сорти винограду, які поширені у Німеччині, Австрії. Ці країни нам більш близькі територіально, за рівнем тепла та кількістю опадів.
Згодом були перші наші спроби робити вино – дуже різні, без досконалої технології, подекуди з використанням порад із книжок і підказок власної інтуїції. Завдяки цьому досвіду у нашої сім’ї з’явилося розуміння, що виноробство в Гусятині варто розвивати, проте, треба заглибитися у деякі нюанси щодо сортів, стилістики. Із часом ми зрозуміли, що наш регіон ідеально підходить для
виготовлення білих і рожевих вин. Для них достатньо температури, виноград не набирає багато цукру, відповідно стилістика вин дуже елегантна і легка. З досвідом у нас з’явилися свої фаворити, ми зрозуміли, що ці вина мають потужний потенціал і перспективу. Тому вирішили висадити більший виноградник.
У 2018 році життя батька несподівано обірвалося. Після татової смерті я, брат і мама вирішили, що хочемо продовжити його справу. Хоча, правду кажучи, до того у виноробство ми не надто вникали – обсяг виробництва був незначний, батько більше трактував це як хобі, а не бізнес. Проте, ми зрозуміли, що татову мрію треба розвивати.
Ось так і народилася сімейна виноробня Fathers Wine. Якраз того ж 2018 року в Україні прийняли закон для малих виноробів, який спрощував систему подання і отримання ліцензії. Невдовзі ми подали необхідні документи, адже на той час з нашими об’ємами і обладнанням вже були готові до цього кроку. Швидко пройшли цей етап і треті в Україні отримали ліцензію для малих виноробів.

З 2019 року ми офіційно вийшли на ринок і продаємо вино – самотужки, на фестивалях, у ресторанах тощо. Торік обсяг виробництва сягнув 15 тисяч пляшок.
У сімейній виноробні Fathers Wine виробляємо вина з урожаю білих і рожевих сортів винограду, які ростуть у Гусятині. Наразі площа винограднику сягає 4 га. Виготовляємо також вина з червоних сортів, але оскільки наш регiон – несприятливий для такоï класики, як Мерло і Каберне, частину виноградників орендуемо на Одещині. Там для цих сортів – достатньо тепла. Виноград iз півдня привозимо в рефрижераторах, переробка і виготовлення вина вıдбувається у Гусятині.
Окремо хочу розповісти про особливості виробництва нашого вина. Можна сказати, що воно народжується на винограднику, тому дуже багато часу і зусиль ми витрачаємо, доглядаючи
за виноградом. На Тернопільшинı є суттєвий мінус для вирощування цих рослин – надлишок вологи. Це спричиняє виникнення багатьох хвороб. Тому сорти винограду треба пильнувати, вчасно їх лікувати. Виробництво, ферментація вин відбуваються в нас на виноробні. Маємо італійське, словенське, болгарське професійне обладнання, зокрема прес і ферментатори з контролем
температури. До слова, контроль температури на стадії бродіння і зберігання вина – дуже
важливий як для вина, так для ферментації. Це один із ключових моментів у виробництві нашої продукції. У нас є витримка вина в дубових бочках, використовуємо і українську, і французьку бочку. Зараз почали експериментувати з витримкою вина в італійських глиняних амфорах.
Ця нейтральна ємність спричиняє дуже хороший розвиток вина завдяки мікрооксидації. Також практикуємо витримку в пляшках. Адже для червоних вин крім витримки в дубі дуже важлива витримка в пляшці. Це необхідно для продукції, яка вже готова до вживання.
Сьогодні в асортименті Fathers Wine € «Poжевий Квадрат» з американського сорту винограду Юпітер. Ми -єдині в Україні використовуємо його у виноробстві. Це рожеве вино – дуже ароматне й легке. «Рожевий квадрат» абсолютно несхожий на знайомі нам вина. Окрім цього, у нас є німецький сорт винограду Йоханітер із родини Рислінгів: ароматний, з хорошою кислотністю. Яскраве вино з
нього виходить. Ще маємо Мускат Оттонель. З цього сорту винограду виготовляємо і білі, і напівсухі вина, а також оранж та петнат. Варто згадати і про Геліос та Дублянський – сорти винограду для білих вин, але поки що лише чекаємо від них урожаю у нашому винограднику.
Наше вино вирізняється не лише смаком і якістю, а й особливими етикетками. Основна лінійка етикеток, розроблена київською креативною агенцією R Agency, має п’ять нагород у сфері дизайну. А нещодавно ці етикетки отримали ще одну вiдзнаку – Red Dot: Best of the Best за пакування вина.
Ми — перший в Україні винний бренд, якому присудили цю нагороду. На зворотній частині пляшок є спеціальне поле геральдичної форми, а у комплекті йде набір стікерів. Кожен охочий
може створити родинний герб і вручити пляшку близькій людині.

Ми продаємо вино з доставкою по всій Україні. Нашу
продукцію також можна купити у гастромаркетах мережі
WineTime i у невеликих вузьконаправлених магазинах, зде-
більшого на західній Україні. З наступного літа ми плануємо
приймати на виноробні Fathers Wine гостей з екскурсіями.
Уже облаштовуємо для відвідувачів дегустаційний зал.

Етикетку для витриманого вина нам розробили спеціалісти міжнародної мережі рекламних агенцiй BBDO. Вона iз символічним зображенням, яке демонструє присутність людини пiд час усiх процесів виноробства. Не менш приваблива і лінiйка етикеток для невитриманих вин – там дизайнери нестандартно зобразили традиційні українські орнаменти. I це подобається нашим покупцям, бо додає ідентичності та відчуття – “своє”.
Перші два типи етикеток стабільно отримують нагороди, бо ми виважено підійшли до пакування. Розуміємо, що живемо в такий активний час, коли люди потребують сильних, щирих емоцій. Тому ми захотіли, щоб наша етикетка була гідною нашого вина – яскравого, неповторного. Воно, до речі, також має чимало срібних і бронзових відзнак у численних конкурсах.
Я вважаю, що перспективи крафтового вина в Україні дуже потужні, бо в країні працює небагато виробників, і, зазвичай, це великі підприємства. А ось авторитет вітчизняного вина серед співгромадян, на жаль, слабкий. І цю ситуацію треба і можна змінювати. Усе в наших руках.
На нашому прикладі помітно, що за три роки чіткого контакту зі споживачем думка українців про українське вино зазнала суттєвих змін на краще. Я вірю, що з малих виноробів почнеться нова хвиля позиціонування українського вина. Тепер з’являється багато крафтових виробництв, які дуже гнучкі і невикористовують стандартних підходів, а знаходять свої сорти, подачу, стилістику. Тому ми зараз лише на старті великого виноробного майбутнього України.

fathers-wine.com.ua
fatherswine.vb@gmail.com
Лiц. № 900108201900050 від 30.09.2019 р.

Журнал “Дзеркало”, №5, вересень 2021

dzerkalo.te.ua/zhurnal/detail-n5/


Поділитись:

viber telegram copy Посилання скопійовано!



Зворотній зв'язок

Інші новини